Online: Членови: 0 | Гости: 83
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Овие три хороскопски знаци бараат интелигентен партнер!

IQ е единствено нешто што за енкого сакаат да го знаат, за да одлучат дали ќе започнат врска.

Секој од нас има некоја несакана особина на потенцијалниот партнер при што веднаш ќе се повлече.

Постојат хороскопски знаци кои во љубовта бараат некој кој е интелигентен.

А кои се тие: 

 

Јарец

Овој хороскопски знак се што прави го прави тоа до максимум, но за тоа очекува академска или професионална награда. Од таа причина тој чека од некого да го воодушеви, девет од десет пати е некој кој може да му парира, паметен и упорен како него. Ако сакате да се дружите со Јарец треба да зборувате за најновата книга на научна фантастика бидејќи неговото интересирање за книгите е поголем афродизијак од било кој телесен атрибут.

 

Близнаци

Неверојатно возбудливи и многу зборлести. Слободното време го поминуваат во собирање на забавни факти за различни работи или ја проучуваат човечката култура. Воглавно ги привлекува партнер кој го дели нивната смисла за хумор и нови емоционални интелигенции. Ако сакате да се зближите со овој знак органзирајте забава или интересна конференција со експерти од различни подрачја. 

 

Девица

Девицата сака во се да е одлична, но не да добива нечие признание. Таа бара личност која ќе вложува во себе и своето образование, а ако можете фатете ги нејзините филозофски размислувања и разговори за важноста и убавината на книжевноста, сигурно ќе ја освоите.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка