Online: Членови: 0 | Гости: 228
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

„Те сакам“: Хороскопски знаци на кои им е најтешко да ја изговорат оваа реченица

Те сакам. Едноставна и кратка реченица, но толку моќна. Не можеме сите лесно да ја изговориме, но сакаме да ја слушнеме.

1.Близнаци

На овие знаци им треба многу време да се препуштат на нова врска, а посебно отворено да ги изразат своите чувства. 

Сакаат се да знаат и често се препуштаат на размислување на тоа постои ли за нив некој подобар и затоа тешко влегуваат во сериозни врски.

Близнаците „те сакам„ ги изговараат дури тогаш кога ќе разберат колку личноста им значи и дека во потполност им се предаваат.

 

2.Девица

Припадниците на овој знак во себе носат вродена потреба се да биде совршено, вклучувајќи и врска. Девиците се перфекационисти и секогаш ги преиспитуваат своите чувства.

Ако почувствувате дека не што не е во ред во љубовниот однос, ќе се содржат од изјавување на љубов додека се не биде онака како што мислат дека треба да биде.

 

3.Шкорпија

Шкорпиите не сакаат промена и преферираат долги врски. За нив вреди правилото дека во партнерот остануваат и во добро и во зло. 

Меѓутоа, иако се предадени на љубовен однос од самиот почеток, ќе изговорат „те сакам“ дури тогаш кога се 100% сигурни дека врската е сериозна и цврста бидејќи не сакаат пред време да покажат ранливост или да бидат повредени.

 

4.Водолија

Припадниците на овој знак им треба потполно простор и слобода во врската. Често преферираат нетрадиционални врски и ретко изјавуваат љубов бидејќи сметаат дека така ќе создадат обврски на кои не се подготвени.

Својата слобода подготвени се да жртвуваат само за личноста која ќе им допушти да бидат тоа што се. Дури тогаш емотивно потполно се отвараат,, во потполност се предаваат на врската и кажуваат „те сакам“. 

 

 

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full