Online: Членови: 0 | Гости: 217
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

4 хороскопски знаци кои уживаат да ги озборуваат другите: Секогаш ќе зборуваат со вас само „зад грб“

Некои хороскопски знаци можат да бидат дволични, лукави, манипулативни и можат да бидат склони кон силна осуда на луѓето, без да можат да ги фатат во тоа. На таквите луѓе никогаш не треба да им се верува.

 

Има луѓе кои се многу слатки и љубезни кон тебе, но кога ќе го завртиш грбот, тие се во состојба да ги кажат најгрдите работи, кои често немаат врска со тебе, твојот карактер и она што го правиш. Таквите луѓе често се лицемерни, но според начинот на кој ви го покажуваат и изразот на лицето, можеби мислите дека се дружељубиви и фини.

 

Близнаци

Тие се еден од најхороскопските знаци. Тие изгледаат пријателски на прв поглед, но всушност се подготвени да ви забијат нож во грб и обожаваат да шират озборувања. Тие се преправаат дека се ваши пријатели само за да ги дознаат вашите тајни.

 

Шкорпија

Никогаш не може да им се верува. Тие секогаш ги чуваат своите намери во тајност и се преправаат. Ви кажуваат „слатки“ работи во лице и ве тераат да верувате дека навистина се грижат за вас. Внимавајте никогаш да не ја вознемирувате Скорпијата и обидете се да си играте на сигурно со нив.

 

Стрелец

 

Луѓето родени во овој хороскопски знак не сакаат конфликти. Не одговараат на пораките, никогаш не се јасни во намерите и не ги отвораат срцата, а сето тоа само за да се спасат од кавги и драми. Сакаат по секоја цена да избегнуваат конфликти, па поради тоа глумат дека ги сакаат луѓето и им даваат лажни комплименти, додека зад грб зборуваат за се и сешто. Кога не им се допаѓа нечија вибрација, тие ја покажуваат својата зла страна.

 

Риба

Нивниот став зависи од нивното расположение. Но, никој, како риба, не

 може да ви се насмевне во лице, да се преправа дека е ваш пријател, а притоа да праша само која е причината што може да ве озборува штом се оддалечите. Тие се добри во манипулациите, а причината за нивната трансформација е тоа што не се способни лично да им кажат на луѓето што мислат, но веќе сакаат да се преправаат дека им се допаѓаат работи кои потајно 

ги мразат. Нивната неспособност да бидат отворени е она што ги прави лицемерни.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови


Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full