Online: Членови: 0 | Гости: 209
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

4 знаци од зодијакот кои ќе бидат придружени со среќа до крајот на годината: Ѕвездите им се наклонет

Астролозите велат дека некои хороскопски знаци кои имаат поддршка од небото во наредниот период ќе имаат среќа да постигнат се што замислиле

Стигнавме до средината на оваа година, а астролозите најавуваат дека до крајот на 2022 година ѕвездите ќе бидат повеќе наклонети кон некои знаци од Зодијакот од другите.

 

Ќе ги придружува среќата на сите полиња - некои ќе ја најдат љубовта на својот живот, а некои сонуваат работни места кои ќе бидат дополнително платени.

 

Според експертите за астрологија, четири хороскопски знаци очекуваат добри вести и добри настани до крајот на годината.

 

1. Девица

Вредни, амбициозни и аналитички претставници на овој знак ќе имаат повеќе среќа од претходниот период, а речиси двојно повеќе

Доколку сте родени во овој земјен знак, ве очекуваат нови и интересни проекти на работа, многу добри идеи, како и развој на некои планови кои долго време стојат во место и се чувствувате како да се блокирани. Но, тоа не значи дека животот ќе ви се сведе само на работа, напротив. Ова е период во кој ќе имате повеќе време да се дружите со пријателите, но и добро да се забавувате.

 

До крајот на годината може да запознаете многу интересни и стимулативни луѓе и да се роди вистинска, искрена љубов.

 

Романсата што сега ја започнуваат Девиците може да има светла иднина.

 

2. Вага

Доколку сте ордени во овој воздушен знак, од почетокот на годината сте свесни дека среќата е на ваша страна, што особено ќе се одрази во втората половина од годината во вашата кариера.

 

Ќе бидете поспремни да преземате иницијативи и да се борите за вашите амбиции и цели. Паралелно ќе имате успех во неколку работи, па ова е добро време за нова работа или ново хоби.

 

Доколку, пак, останете на старата работа, ве очекува голем напредок. Вратата ќе се отвори за различни можности, а ако добро ја искористите приликата, ќе напредувате, па финансиски ќе ви се исплати.

 

Во љубовта на Вагите има многу страст и романтични искри, а некои претставници на овој знак би можеле да и се вратат на старата љубов.

3. Водолија

Во бизнисот, настаните ќе се развиваат брзо и интересно, но тоа би можело да ве исплаши. Не плашете се, бидејќи тоа ќе испадне дека е најдоброто нешто што ви се случило во последно време.

 

Успешно ќе балансирате помеѓу срцето и умот, покажувајќи јасност и мудрост, но и емотивната страна. И тоа подеднакво ќе го правите и во бизнисот, како и во љубовните и семејните односи. Ќе донесете многу мудри одлуки кои добро ќе се одразат на вашата иднина.

 

Ова е периодот кога ќе имате поддршка од најблиските за сите ваши идеи.

 

4. Шкорпија

Скорпиите ќе бидат доста активни во создавањето нови пријателства, но и во остварувањето важни контакти кои можат да бидат пресудни за успех на работа. Вашата способност отворено да прифаќате нови познанства сега ќе биде уште повредна, бидејќи не знаете кој може да се покаже корисен во деловна смисла.

 

Добри резултати постигнувате во многу области, особено на работа, каде што се очекува да напредувате

 

 

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full