Online: Членови: 0 | Гости: 174
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Дневен хороскоп за 18ти јуни - Лавови избегнувајте цигари и алкохол

Овен:

 

работа - факторот среќа би можел да ви послужи денеска, па без проблеми ќе ги завршувате денешните обврски

 

љубов- уживајте во вниманието кое го добивате од вашиот додворувач.Наскоро ве очекува почеток на врска со него

 

здравје- одлично се чувствувате.

 

 

 

Бик:

 

работа-приватната работа може сега да ви излезе од патот.Очекувајте поволен период за промени.

 

љубов-пред вас е интересно познанство кое ќе ви донесе возбудување во животот.

 

здравје-надминувате некои проблеми

 

 

 

Близанци:

 

работа-задоволни сте денеска од околностите на полето на работа.

 

љубов-подготвени сте да се посветите на саканата личност. 

 

здравје - одлично.

 

 

 

Рак:

 

работа-имате големи планови за напредување и подготвени сте максимално да се посветите.

 

љубов-стабилна врска со личноста која ја сакате.

 

здравје- не ве очекуваат никакви грижи.

 

 

 

Лав:

 

работа-не оптеретувајте се со големи обврски туку само тоа што е важно

 

љубов-можно е да сте збунети и да не сте сигурни во своите чувства кон личноста која ви се додворува

 

здравје - избегнувајте премногу алкохол и цигари

 

 

 

Девица:

 

работа-очекувајте поволен ден за планирање на работата.пред вас е многу поволна атмосфера

 

љубов-сеуште не се подготвени да раскиенте иако не сте среќни со партнерот

 

здравје-опуштете се и одморајте

 

 

 

Вага:

 

работа-иако не оди многу по планот кога е во прашање работата. Максимално се трудите да ова поле.

 

љубов-со саканата личност ве очекува период полн со кавги

 

здравје-можна е укоченост

 

 

 

Шкорпија:

 

работа- незадоволството на работа ја ремети мотивацијата

 

љубов-вашиот однос со парнерот е генерално добар.задоволни сте и сигурни еден во друг. 

 

здравје- добро се чувствувате

 

 

 

Стрелец:

 

работа-поголемиот дел од соработниците ги поддржува вашата идеја

 

љубов-се повеќе верувате дека вашиот партнер сака сериозни промени со вас.

 

здравје-можни се мали хронични тежини

 

 

 

Јарец:

 

работа-нова работа ќе ги задоволи вашите потребни на професионално поле.

 

љубов-пред вас е шанса да влезете во врска која ќе ви донесе задоволство

 

здравје-одлично

 

 

 

Водолија:

 

работа-одлуките кои се пред вас не се лесни, но промените на некој начин во вашиот живот се сега неминовни

 

љубов-со саканата личност не уживате за сега, туку имате поголеми проблеми и кавги

 

здравје - не би требале да имате проблеми

 

 

 

Риби:

 

работа-задоволни сте со работните обврски.Можете да очекувате дека ќе успеете да направите своја цел.

 

љубов-самотијата ви одговара и не сакате да влезете во нова љубовна врска.

 

здравје-внимавајте на вашето здравје.

 

 

 

 

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка