Online: Членови: 0 | Гости: 153
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 ЈУНИ: Водолиите очекуваат солидна добивка, Близнаците подготвени за предизвици

ОВЕН

Денес вашите зборови имаат тежина и значење, затоа обидете се да се претставите на вистински начин пред луѓето со кои доаѓате во контакт. Сепак, се чини дека нема да можете да се смирите со саканата личност.

 Блага малаксаност.

 

БИК

Пристапот кон деловните соработници е активен, ангажирани сте и не е

 ни чудо што ќе бидете повеќе од задоволни од резултатите. Игнорирајте ги повремените грчеви. Не сте убедени со саканата личност за некои сосема неважни прашања. Спушти ја топката.

 

БЛИЗНАЦИ

Една ситуација ја доживувате како предизвик, бидејќи сте свесни дека 

другите мислат дека нема да можете да ја решите на задоволително ниво. Обрнувате внимание на некого, но не добивате доволно за да бидете сигурни дали му се допаѓате или не.

 

РАК

Првиот дел од денот ќе биде исполнет со нервоза и неможност да најдете 

заеднички јазик со соработниците. Вториот дел од денот е подобар, но сепак мирот 

ќе го најдете само во контакт со емотивниот партнер. Можно е заедничко излегување.

 

ЛАВ

Во првиот дел од денот ќе се борите со несигурноста. Можно е да сте загрижени за неколегиалниот потег на една личност. Нека секој си ја покаже својата вредност порано или подоцна. Има мала нервоза во контакт со саканата личност.

ДЕВИЦА

И денес сте подготвени да им помогнете на колегите на кои тоа им е потребно. Но, сигурно е дека ќе оставите доволно време за вашите обврски. Една личност ве привлекува, но и покрај упорноста, тешко е да остварите вистински контакт со него.

 

ВАГА

Не дозволувајте некој да влијае на вас со негативен став. Вие најдобро ја знаете вашата вредност, како и квалитетот на она што го правите. Еден близок има неколку интересни предлози за вас. Прифатете ја иницијативата на партнерот и опуштете се.

 

СКОРПИЈА

Не ги земајте сите информации здраво за готово, бидејќи подоцна може да се разочарате кога ќе сфатите дека некои од нив се неточни. Не радувајте се пред време. Мало губење на енергија, па нема да бидете расположени за средба со саканата личност.

 

СТРЕЛЕЦ

Денес најдобро е да се посветите на обврските и да ги потиснете сите други планови. Не дозволувајте да се натрупуваат работи кои сигурно некогаш ќе треба да ги завршите. Не ви е јасно зошто вашата сакана постојано го менува расположението.

 

ЈАРЕЦ

Можете да ги објасните и презентирате вашите идеи и планови на вистински начин на оние луѓе кои ви се важни. Време е да се активирате. Тешко е да можете да го остварите вистинскиот контакт со емотивниот партнер. Не се согласувате за времето.

 

ВОДОЛИЈА

Одличен ден за оживување на промените кои долго време се обидувате да ги иницирате. Немојте да бидете изненадени од солидна, неочекувана сума на пари. Го имате целото можно внимание на вашата сакана, но недоволно време да го поминете денес со неа.

 

РИБА

Доволно сте мотивирани, расположени и задоволство ќе ви пружат контактите со луѓето. Вашата сакана личност е подготвена целосно да ви се посвети денес. Нејзината поддршка е нешто што ви треба сега.

 

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка