Online: Членови: 0 | Гости: 180
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 АВГУСТ: Биковите неочекувано го менуваат планот, Јарците очекуваат турбуленции

Дневниот хороскоп носи многу добри вести за некои знаци, додека некои членови на зодијакот се соочуваат и со здравствени проблеми и со тешкотии на деловен план.

Овен

Работа: Почетокот на неделата носи бројни активности за Овенот, особено во врска со комуникацијата и важните средби со деловните партнери и соработници.

Љубов: Од една страна уживате во чувството на сигурност што ви го пружа саканата личност, а од друга страна чувствувате дека нешто недостасува, како да исчезнале енергијата и страста.

Здравје: Можни ревматски проблеми.

Бик

Работа: Првиот работен ден во неделата за типичните Бикови носи повеќе ситуации во кои може да се наметнат брзи одлуки, па советот би бил да се обидете да ги избегнете доколку е можно. Исто така, можно е да ги промените плановите на момент.

Љубов: Требаше да научите одредени лекции од вашето љубовно минато, а нема причина и понатаму да бидете оптоварени со одредени ситници.

Здравје: Освен напнатост, нема значајни предупредувања.

Близнаци

 

 

Бизнис: Мора да бидете многу внимателни во деловните зделки во текот на оваа недела. Постои можност во постоечките договори и договори да се случат некои недефинирани ситуации, потези и некакви видови обиди за манипулација од другата страна.

 Љубов: Нервозни сте, но се трудите тоа да не влијае на вашиот однос со емотивниот партнер.

 Здравје: Напнатост, нервоза.

 

Рак

 

Работа: Пред вас се промени, се отвораат нови можности и моментално сте на нагорна патека. Очекувајте нови деловни разговори.

 Љубов: Слободни Ракови, евидентно е дека го привлекувате вниманието на спротивниот пол. Можеби сè уште не се многу реални или реални или конкретни приказни, но само малку трпение и ќе дојде наскоро

 Здравје: Сосема солидно.

 

Лав

 

Работа: Од повеќето Лавови се очекува силен почеток на новата работна недела. Високото ниво на мотивација и позитивна енергија ви даваат одлична основа да си поставите високи цели.

 Љубов: Без значајни бранувања на вашето љубовно море овој понеделник. Паднавте во пропаст.

 Здравје: Одлично.

 

Девица

 

Работа: Неделата која претстои за Девиците носи добри деловни зделки и воспоставување контакти со луѓе кои можат да ги подобрат вашите позиции или да ја осигураат вашата стабилност.

 Љубов: За оние кои се во емотивни врски најдобро би било да отпатувате некаде заедно и да се оддалечите од сите.

 Здравје: Многу добро.

 

Вага

 

Бизнис: Кога станува збор за деловниот сегмент, Вагите имаат напорен работен ден. Односот со најблиските соработници и колеги може да се влоши, без разлика колку вие и другата страна се обидувате да најдете заеднички јазик.

 Љубов: Не дозволувајте гневот и импулсивноста да ве наведат на некое однесување за кое подоцна ќе зажалите.

 Здравје: Намален имунитет.

 

Шкорпија

 

Работа: На Скорпиите им претстои невешт почеток на работната недела. Комуникацијата со соработниците, договорите и организацијата ќе бидат на ниско ниво.

 Љубов: И на љубовен план ве очекува променливо расположение, па затоа треба да избегнувате ситни кавги и провокации.

 Здравје: Психофизички стрес.

 

Стрелец

 

Работа: Почетокот на новата работна недела го дочекуваат Стрелците кои се прилично стабилни, со јасен план за идните обврски. Малку може да ви застане на патот денес.

 Љубов: Обидете се на суптилен начин да го ублажите потенцијалното незадоволство на саканата личност, иако тоа не е вашата силна страна.

 

Здравје: Пад на енергија.

 

Јарец

 

Бизнис: Овој понеделник Јарците ги очекуваат многу турбуленции. Нема да се согласувате добро со колегите или соработниците, а односот со претпоставените ќе биде далечен.

 Љубов: Во текот на овој понеделник би можеле да очекувате многу флуктуации пред се поради незадоволството кое доаѓа од другата страна. Обидете се да најдете компромис.

 Здравје: Можна главоболка.

 

Водолија

 Работа: Постои можност да згрешите или некој поголем пропуст, па советот за вас би бил - подобро е да правите помалку работи но поквалитетно, отколку да правите сè и на крајот ништо да не постигнете.

 Љубов: Мора да се потрудите другата страна да добие впечаток дека давате максимум во се.

 Здравје: Напнатост, стрес.

 

Риба

 

Работа: Оваа недела се ќе биде бавно и бавно за припадниците на знакот Риби на деловен план. Инертноста на другите ве излудува, но уште повеќе ве излудува кога ќе се обидат да забрзаат и да почнат да грешат.

 Љубов: Ви претстои голем љубовен ден. Покажете го вашето вистинско јас и емоциите на личноста за која се грижите, создадете добра атмосфера и започнете позитивни настани.

 Здравје: Зајакнете го имунитетот, пазете се од вирусни инфекции.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


The table 'dubug_info' is full