Online: Членови: 0 | Гости: 102
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Хороскоп за 10ти јули

Прочитајте што ви носи денешниот хороскоп во сферата на љубовта, работата и здравјето 

 

Овен

 

Љубов: Ќе бидете опкружени со некој гламурозен свет кој ќе ве маѓепса. Контакт со привлчена личност.Работа:Би можеле да добиете парична инфузија.

 

Здравје: Спортски повреди.

 

 

 

Бик

 

Љубов: Иако сега не е најдобро време за тоа, ќе имате потреба да одите на романтично патување со партнерот.

 

Работа:Успех во тимската работа и во врска со административни прашања.

 

Здравје: Инфекција.

 

 

 

Близнаци

 

Љубов: Ќе уживате во хармоничен и стабилен љубовен однос.

 

Работа:Можни се проблеми поради мешање на работата и задоволството.

 

Здравје:Подобрување.

 

 

 

Рак

 

Љубов:Ќе бидете лошо расположени, поради што нема да имате шанси да најдете љубов ако сте сами.

 

Работа: Можно е да бидете приморани да се заинтересирате со правни прашања.

 

Здравје:Нестабилно. 

 

 

 

Лав

 

Љубов: Денеска би можеле да сретнете некој кој физички ве привлекува, но кој не може да ве инспирира на вистинска љубов.

 

Работа: Нема да ви биде до работа, потполно ќе се ве окупираат други работи.

 

Здравје: Чувствително.

 

 

 

Девица

 

Љубов:Лесно може да се случи повторно да се разбудите со чувства кон некој од вашето минато.

 

Работа: Можете да имате проблем со надредените бидејќи во овј период сте преамбициозни.

 

Здравје: Солидно.

 

 

 

Вага

 

Љубов: Може ќе присуствувате на помала собиранка на која може ќе ја сретнете личноста која ќе ви се допадне.

 

Работа: Во период сте на затишје и само чекате некоја врата да се отвори.

 

Здравје: Подобрување.

 

 

 

Шкорпија

 

Љубов: Ќе остварите нови познанства, од кои секој ќе има потенцијал да прерасне во нешто повеќе.

 

Работа: Можете да имате проблем со работата на партнерот.

 

Здравје: Променливо.

 

 

 

Стрелец

 

Љубов: Нема да имате среќа во љубовта. Пред се поради недостаток на прилики.

 

Работа: Можно е вашите финансии да ги поправите поради некој изненаден добиток.

 

Здравје: Стабилно.

 

 

 

Јарец

 

Љубов: Избраната личност би можела да се чувствува емотивно празно, а за своето незадоволство ќе ве обвини вас.

 

Работа: Ќе се бавите со манипулација на туѓи пари или маркетинг. 

 

Здравје: Добро.

 

 

 

 

 

Водолија

 

Љубов: Нема да можете да остварите блискост со оние кои ве привлекуваат, а оние со кои чувствувате блискот нема да ве привлечат.

 

Работа: Моментално повеќе од се ве мотивираат парите и како да ги заработите.

 

Здравје: Многу добро.

 

 

 

 

 

Риби

 

Љубов: Можно е да остварите врска на далечина, или ќе имате тајна љубов дури и ако сте веќе во врска.

 

Работа:Извесен успех во сферата на јавен настап.

 

Здравје: Настинка. 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка