Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:1525
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Вагата и љубовта

Љубовта им е толку важна во животот што без неа се претвораат во несреќни и кршливи личности. Кога љубат, тие се исполнети, весели и го опсипуваат партнерот со бакнежи. Сакаат привлечни, интелегентни партнери но истовремено, тие мораат да бидат доволно силни да се грижат за повеќе работи кои тешко им паѓаат на Вагите (пр. миењето на садови). Во една врска, Вагите верно го следат својот партнер, иако ги бие глас дека се неверни. Тоа се случува во оној период од животот (а такви ги имаат повеќе) кога не се сигурни кој им се допаѓа повеќе. Но, бидејќи исклучително ја ценат надворешната убавина, лесно им е да влегуваат од флерт во флерт, обидувајќи се да ја пронајдат вистинската љубов. Начинот на којшто го прават тоа е навистина неодолив. Широка насмевка, рафинирани манири и облека според најновата мода. Вагите секого може да доведат до лудило. Но штом ја пронајдат вистинската љубов, тогаш за нив не постои никој друг и спремни се засекогаш да го делат доброто и злото со љубената личност.

Вагите имаат добри односи со воздушните (Близнаци, Водолија) и огнените (Овен, Лав, Стрелец) знаци, додека несогласувања се јавуваат со земјените (Бик, Девица, Јарец) и водените (Рак, Шкорпија, Риби) знаци.

Можеби ќе Ве интересира...
Вагата и љубомората
Вагата го обожава партнерот. Затоа нема ни трага од љубомора. Но, доколку партнерот проба да ја искористи нејзината толе
од Романтичен |
Што прави вагата во своето слободно време
Вагата во своето слободно време ќе отиде на некоја отмена изложба на уметнички дела и со шампајнско ќе ги разгледува сли
од Романтичен |
Неделен хороскоп
3ти - 9ти март Животот нема да ви биде интересен без да ги споделувате вашите чувства со некоја личност на почетокот на
од Романтичен |
Неделен хороскоп
3ти - 9ти декември Во моментот најважно е да ги смирите вашите мисли и чуства, но и да го задржите достоинството пред л
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.0204918384552&server_load=0.1&session=6d93d2b2700f7d47c83122a20f8ce8e5&url=romanticni.mk%2Fhoroskop%2Fvaga%2Fvagata-i-ljubovta-1726&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=3.82.52.91): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72