Online: Членови: 0 | Гости: 163
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Каков секс сакаат мажите според хороскопскиот знак

Убавиот секс игра огромно значење во животот на еден пар. Погледнете како мажите од секој хороскопски знак го сакаат сексот.

Овен - за него е важно тој да ја командува играта! Сака улоги, главно такви, во кои тој е љубовник кој ги открива тајните за задоволството на срамежлива девојка.

Бик - тој не сака да биде активната страна! Инаку е подготвен за многу експерименти, но ќе е неопходно вие да ги иницирате. Инаку ќе си правите секој пат целосно традиционален секс .

Близнаци - му се допаѓа кога сексот е импулсен! Сепак најмногу го возбудува еротска долна облека, нестандардните места, нестандардните пози.

Рак - за него е важно да знае дека испорачува уживање на жената во кревет. Поради тоа нај-удобно се чувствува, откако таа одново му споделила што и се допаѓа во сексот. Но, без оглед колку пози ќе менува за Ракот сексот никогаш нема да стане по-значаен од чувствата.

Лав - овој маж е неизтошлив во кревет. Сака динамичн секс, ослободените жени и категорично знае како да те однесе на седмо небо. Лавот сака разновиден секс, клучниот момент кај него е дека не сака да нема секс. Ако сметаш долго време да не го пуштите во својот кревет, додека ви ги докаже чувствата, да знаете дека нема да се отказе.

Девица - тој го обожава сексот, дури е зависник од него! Статистиките покажуваат дека мажите Девица преферираат жената да е од горната страна. Но без да се потребни статистика ќе ви кажеме што е најважно - добрата хигиена! За тоа нешто тие компромиси не прават.

Вага - токму овие суптилни и чувствителни мажи се најголемите фанови на сексот со повеќе од една партнерка. Што не значи нужно дека и со една нема да му е убаво, значи, подарите се максимално во кревет со маж Вага.

Шкорпија - храбар, страсен и постојано подготвен за секс. Тој го сака во сите негови форми, доволно само да не е премногу досаден. За него е важно да доминира и да се следат правилата и неговите идеи.

Стрелец - дури и да ви се чини скромен, да знаете дека Стрелецот е многу страстен љубовник. Тој не паѓа на нетрадиционален и развратен секс. Преферира класика, но пак во романтичен и возбудувачки амбиент.

Јарец - особено врден љубовник, но за него сексот е нешто повеќе од секс. Тој очекува индивидуален однос, изненадувања, посветеност од жената да го возбуди максимално. 

Водолија - тој има многу демократско свест и не се плаши од тоа. А сепак, за него сексот не е најважниот дел од целата слика. Тоа го држи повеќе на љубовната игра. Сака да ја слуша жената. Има и уште нешто важно - Водолија доста ретко (да не речеме никогаш) ќе си легне со не многу привлечна жена.

Риби - овој маж сака по-мрзлив секс. Со активна партнерка, која да ги сноси сите иницијативи пред, за време и после. А сепак средината да е удобна и романтична.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Филмски маратон романтични филмови за викенд

Без разлика дали сте романтична душа или реалистична жена која сака да гледа некој друг жанр, мора да признаете едно нешто.