Online: Членови: 0 | Гости: 155
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Што значи да се биде инфлуенсер?

Со појавата на социјалните мрежи, нивните предности и брзината со која напредуваат, се појавиле и нови работни барања за нив на пазарот. Се појавиле инфлуенсерите.

Инфлуенсер, е личност која има одредено влијание. Тоа е личност која ужива одредена доверба на својата целна група, афирмирање, има внимание од јавноста и лесно ги пласира производите на социјалните мрежи.

Една од важните карактеристики е што таа личност соработува со различни маркетингшки агенции и брендови, па на оригинален начин, ги објавува на Инстаграм, ги рекламира неговите производи.

За да бидете инфлуенсер, треба да дефинирате која содржина ќе ја објавувате, а дека е различен, оригинален и автентичен.  Потребен ви е компјутер, мобилен телефон и план по кој ќе работите.

Треба да креирате единствено лого за да ве препознаваат.

За да работите, треба да имате над 10.000 следбеници за платени реклами.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Филмски маратон романтични филмови за викенд

Без разлика дали сте романтична душа или реалистична жена која сака да гледа некој друг жанр, мора да признаете едно нешто.