Online: Членови: 0 | Гости: 218
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

А што ако ти кажам дека неможам без тебе? Што ако ти кажам дека за кратко време стана смислата на мојот живот? Што ако ти кажам дека нема да можам да живеам без тебе? Дали ќе ми веруваш? Дали ќе ми веруваш на тие зборови затоа што многу луѓе можат да ги напишат, и изговорат, но малку од нив го чувствуваат тоа. Малку од нив го чувствуваат тоа што го чувствувам јас према тебе. Незнам ни како да опишам... Љубов, потреба, да имаш некого да сакаш, некој на кој знаеш дека му значиш и неможе и тој без тебе, некој кој ти недостасува веднаш штом ќе го тргнеш погледот од него... а да не збориме за нашата ситуација... разделени толку многу километри... Сето тоа недостасување и копнеење еден по друг е уште поголемо... А несакам, несакам да е така. Сакам да сум до тебе, сакам да си до мене. Да те гушнам, да ја почувствувам твојата прегратка, твоите раце околу мојата половина, да ти шепнам дека се ќе биде во ред и дека никогаш повеќе нема да се разделиме, па да ме стиснеш уште посилно... Да ги правиме сите оние работи што само јас и ти знаеме. Да се скараме, па да се смириме, да се „тепаме“, па да се бакнуваме, да се закачаме, па да се гушкаме... Сакам да сме заедно бебе, еден до друг, неразделни...

Ми недостасуваш многу :(

 

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка