Online: Членови: 0 | Гости: 153
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Исхрана за издишување на стомакот во рок од 24 часа за итни случаи

Ви се има ли случено некогаш да имате важен настан за кој би сакале да изгледаат потенки? Најверојатно, многу луѓе сакаат да ја имаат диетата што ќе им помогне да ја изгубат телесната тежина побрзо.

Следната диета може да ви помогне да согорувате масти брзо за во итни случаи. Сепак, вие не треба да ја користите премногу често поради тоа што не ги содржи сите хранливи материи што ви се потребни.

Покрај согорувањето масти, оваа диета ви го забрзува движењето на крвта и ќе ви овозможи да се елиминираат токсините кои се акумулирани во телото. Оваа диета се базира на различни сокови и чаеви, кои ќе ви овозможат да го израмните стомакот.

Метод за итна исхрана

- 8:00 часот: се пие една чаша топла вода со сок од лимон.

- 10:00 часот: се пие една чаша свеж сок од портокал кој не се заблажува.

- 12:00 часот: се пие чаша зелен чај.

- 13:00 часот: се пие една чаша сок од морков.

- 15:00 часот: се пие една чаша чај по вашиот избор.

- 17:00 часот: се пие една чаша свеж сок по вашиот избор кој не се заблажува.

- 19:00 часот: се пие уште една чаша зелен чај.

- 21:00 часот: се пие сок од грејфрут.

- 22:00 часот: и на крај, се пие една чаша топла вода со сок од лимон.

 

Не заборавајте дека е важно да не засладиме било кој од пијалоците. Применете го овој режим на исхрана два дена.

Прочитајте повеќе


Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens