Online: Членови: 0 | Гости: 208
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3 АВГУСТ: Вагите се неодлучни за деловна понуда, Стрелците многу нервозни

ОВЕН

Ситуациите во деловното опкружување се менуваат од момент во момент, но некако ќе успеете да држите се под контрола. Партнерот не ги почитува договорите, но вие сте подготвени да го преболите. Не сакате немири и од таа страна.

 

БИК

Добивате информации кои можат да ја променат вашата концепција за понатамошно дејствување во деловниот сегмент. Не се исцрпувајте со изјави, за да не ви замеруваат партнерите или соработниците. Едвај успевате да одвоите малку време за вашата сакана.

 

БЛИЗНАЦИ

Ако се грижите за нечии зборови, ќе пропуштите време да завршите голема деловна обврска. Обидете се да се фокусирате на она што навистина е важно. Сфаќате дека давате многу повеќе отколку што добивате во врската со саканата личност.

РАК

Не посветувате доволно внимание на она што треба да го направите. Не сте присутни по дух и повеќе сте фокусирани на емотивната страна, бидејќи таму има одредено незадоволство. Можно е партнерот да ве изненади со изјава.

 

ЛАВ

Огромна енергија и треба да се фрлите со полна пареа во завршувањето на задачите. Не измислувајте причини за чекање и не се расправајте со луѓето со кои работите. Емотивниот партнер ве кочи во некои ситуации. Молчи сега.

 

ДЕВИЦА

Не бидете ексклузивни во комуникацијата со деловните соработници, не фокусирајте се само на вашите интереси. Разберете дека суштината на преговорите е токму тоа - да се постигне договор. Му префрлате на партнерот некои ситници кои сами ги правите. Вие не сте објективни.

ВАГА

Некој ве брка, се обидува да ве убеди да работите за него или да прифатите деловна понуда. Не е лошо да размислувате за се што се случува. Голем копнеж по саканата личност, но премалку време за да можете да ги остварите сите планови.

 

СКОРПИЈА

Очекувате некои ситуации на работа сами да се решат и веројатно е најдобро да не се мешате премногу. Нека сè си оди по својот тек, ќе бидете помалку нервозни. Не премолчувајте некои работи од саканата личност и бидете навредени.

 

СТРЕЛЕЦ

Од една страна чувствувате голема потреба да решавате некои ситуации на работа, а од друга страна доживувате инхибиции од колегите или најблиските соработници. Помалку иритација, за да не ги пренесувате негативните чувства во вашите емотивни односи.

ЈАРЕЦ

Имате чувство дека ќе скокнете од кожа ако на некои од луѓето со кои работите не им кажете што мислите за нив. Ако е можно - молчете, за да не создадете забуна или полоши односи. Емотивниот партнер е одлично расположен и ве опсипува со љубов.

 

ВОДОЛИЈА

Опкружени сте со луѓе на кои воопшто не им е грижа за што зборуваат. Ако се работи за канцелариски озборувања, држете се настрана од тоа. Некој близок ве нервира со постојани забелешки за некои прашања, а вие искрено мислите дека претерува.

 

РИБИ

Добро би било кога би можеле да коригирате некои ставови, бидејќи доколку тврдоглаво се држите до сегашниот начин на функционирање, можете да разговарате со вашиот колега. Добар однос со саканата личност, пред вас се мирни моменти

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full