Online: Членови: 0 | Гости: 101
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Најљубоморните жени според хороскопот

1. Овен
Момци, дури и пријателски разговор со друга жена може да стане причина вашата да ве „шутнат“! Дамите во знак Овен, во никој случај не би го проголтале фактот дека сте одвоиле внимание на друга жена. Супер љубоморни, но и незапирливи, ако ги зезнете. Најпретпазливи треба да бидете токму со овие жени.

2. Бик
Ако некогаш ви се случи флерт, за ништо на светот не признавајте му на партнерот Бик. Прво, ќе ве „смачкаат“. А потоа ќе го „смачкаат“ и тој што се обидел да ви се приближи. Иако се доста паметни, сепак овие жени се проклето љубоморни.

3. Близнаци
Иако Близнаците изгледаат љубоморни, сепак тука нешто друго е во прашање. Тие повеќе тежнеат кон тоа да ја знаат вистината. Ако односите ви се генерално  искрени, нема да имате проблем со нејзината љубомора. Но, ако често криете и залажуват, тоа сигурно ќе иницира театрални сцени.

4. Рак
Жените со хороскопски знак Рак, обично не изгледаат љубоморни. Внатрешно, сепак, во нив беснеат урагани, доколку погледнете по друга жена, кажете мил збор за неа или, не дај  Боже, спиете со неа. Партнерот може и да не ве напушти, но, верувајте, ќе плаќате за оваа грешка цел живот!

5. Лав
Ако се заљуби, жената Лав сака со сета своја страст и душа. Затоа е и доста љубоморна (иако често  не го признава тоа ). И ако го додадеме фактот дека да го изневериш овој знак е директно играње со оган, ситуацијата станува експлозивна.

6. Девица
Интересно кај Девицата е дека таа не е љубоморна до моментот додека не и дадете повод за тоа. Од тој момент па натаму, ќе ви води сметка за секој чекор.Бидете претпазливи. Таа освен  што е горда – знае да биде и  злобна!

7. Вага
Дури и да е љубоморна, тоа нема да ви го каже. Ќе се обиде веднаш да си „стави во глава“ дека вие сте човечко суштество и соодветно имате право да разговарате со секакви луѓе. Но сепак! Да знаете дека внатрешно воопшто не и е удобно. А може и да си измисли повод да ве казни за некоја ваша постапка која ја повредила.

8. Шкорпија
По природа овие жени ги мразат до с’ржта на коските вашите поранешни  пријателки. А камо ли пак потенцијалните такви пријателки? Нејзиното си е нејзино и никој нема право ни да помислува на тоа. Ние барем ве советуваме никогаш да не давате повод за љубомора на жена Шкорпија.

9. Стрелец
Овие девојки се премногу милостиви за да допуштат мажот, кој го сакаат, да ги изневери. Но, во моментот, во кој ги игнорирате нив заради што и да е друго, веднаш ќе се налутат.

10. Јарец
Таа да љубомори? Оваа неверојатна, неповторлива и незаменлива личност? Повеќе ти си оној кој треба да љубомори. Сепак, не си мисли дека ако ја направиш на будала пред луѓето, ќе се извлечеш.

11. Водолија
Таа има многу слободоумно размислување и за неа граници не постојат. А камо ли ” окови ”. Таа самата  сака да биде почитувана и да не биде подложна на љубоморни сцени, па токму затоа истото го практикува и самата.

12. Риби
Тука работите се малку лични. Оваа дама е романтична, бара љубов како во бајките и ако нејзиниот принц се „затреска“ во некоја дворска дама, тоа директно ја убива одвнатре. Затоа е и постојано во потрага за знаци кои би и укажале на неверство.

Извор: Среќа.мк

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Филмски маратон романтични филмови за викенд

Без разлика дали сте романтична душа или реалистична жена која сака да гледа некој друг жанр, мора да признаете едно нешто.