Online: Членови: 0 | Гости: 214
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Овие хороскопски знаци се одличен пар во креветот, но надвор од него никако не се сложуваат

Луѓето не мораат да имаат слични ставови, стил и размислување за да бидат компатабилни во сексот. Повеќето барем еднаш со некого доживуваат страст и јака хемија, но не размислувале за влез во сериозен однос бидејќи едноставно знаат дека не се еден за друг.

 

Во тоа улога има хороскопот.Постојат парови на знаци кои во креветот се сложуваат прекрасно, но надвор од него никако не можат да се заедно. 

Овен и Близнаци

Луѓето родени во овие два знаци многу веројатно еден друг ќе се примаетат во друштво и тешко ќе им се спротивстават на страстите. Овновите се многу страствени, а Близнаците забавни и спонтани - овие карактеристики ја прават совршена комбинацијата. Сакаат да испробаат различни работи во креветот. но тешко со таков однос може да се претворат во нешто сериозно бидејќи двајцата се темпераментни и се борат за доминација, па често доаѓа до кавга.

 

Водолија и Стрелец 

Двајцата имаат репутација на „слободен дух“ - кај Водолијата затоа што одат по светот со главата во облаци, додека Стрелците се склони на обврски кои со себе нозат сериозни врски. Нив двајца веројатно ќе се спојат на некое опуштено место како состанок или летување. Меѓу нив се почнува со флерт, дури и со кавга, а на крај завршуваат во кревет.

За да стана њубовен пар овие знаци немаат никакви шанси. 

 

Вага и Лав

Парот Овен - Близнаци, таа комбинација веднаш ќе заискри.Двајцата обожуваат заведување и освојување,ккао и груб секс. Кога ќе завршат заедно, нема да се срамат да ги искажат своите страсти на јавно место. Меѓусебно ќе се комплементираат и ќе си го подигнат егото еден на друг, но надвор од креветот никако нема да најдат разбирање и одговарачко почитување.

 

Јарец и Рак 

Кога е во прашање овој пар, сексуалната привлечно може да биде многу драматична - од играње секс игрици, улоги, доминации... Еден на друг многу се возбудуваат, но темпераментите и амбициите не им се пречка, за за врска немаат шанси. 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка