Online: Членови: 0 | Гости: 122
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Се плашите дали вашата врска има иднина?

Доколку ги совладате овие седум правила, на добар пат сте! 

 

Животот носи различни типови на врска, од токсични и нсереќни до здрави и среќни. 

Експертите за врска мислат дека е важно да се отргнете од љубомора и да не дозволите минатото да ви го наруши односот.

Експертите велат дека клучот е во овие седум знаци....

1. Предизвикот за вас преставува можност 

Секој пар минува низ подеми и падови, а за останете потребно е да ги превладате различните предизвици. Наместо да се занимавате со проблеми, размислете какви ви се можностите ви дозволува врската и што можете да создадете од неа.

2.Нема место за љубомора и завист

Со партнерот немојте да се натпреварувате во ништо бидејќи тоа не е здраво. 

Наместо  тоа, поттикнете се еден со друг  во проноѓање на сила и помогнете си на својата подобра половина да се прошират видиците, знаењето и вештините. 

3. Не робувајте со традицијата

Посветете внимание на вредностите кои на двајцата ви се важни и сотавете простор за создавање на заедничка традиција. 

4.Комуникацијата е нужна

Свесни сте дека всрката нема да успее ако не ги адресирате своите проблеми. Комуницирајте еден со други и не собирајте негативни емоции во себе.

5.Знаејте дека љубовта не е бајка

Животот носи подеми и падови со кои понекогаш тешко се носите. Но, важно е да запомните, бајките се само измислена приказна, а во љубовта секогаш не тече мед и млеко. 

6.Гледајте ја љубовта околу себе

Поради брзиот живот често се губиме од фокусот на љубовта и радост која не опкружува. Секој ден издвојте неколку моменти за себе за да препознаете позитивна емоција.

7.Не дозволувајте минатото да ви ја наруши сегашноста

Минатото оставете го таму каде и припаѓа - позади вас. Таа тактиа ја совладале среќните парови кои не дозволуваат да им се наруши сегашноста и иднината. 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка