Online: Членови: 0 | Гости: 213
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Астролог открива што не очекува оваа недела, а посебно е важно да внимаваме во четврток

Астрологот Јасмина Мрдаљ предвидува што не очекува до крајот на неделата.

 

 

 

Неделата ја започнуваме со транзиција на Месецот низ знакот Бик, што веќе првиот ден ќе ја донесе темата за парите и финансиските уложувања. Многу ќе се зборува за храна, љубов, верност и посветеност, а ќе се јави и голема потреба за хедонизам и слушни уживања.

 

Овој ден посветете си го на себеси, на партнерот, на имотот и планирајте финансиски инвестиции. Истиот ден Меркур прави предизвикувачки аспект што донесува неочекувани и изненадувачки промени на планот, кратки патувања, ќе се расипе некој автомобил, техника, но и предизвик во комуникациите и со документите.

 

Тврдоглавоста ќе биде нагласена, па во комуникациите ќе се бара кој е крив за некои ситуации.

 

 Во вторник ќе треба да ги поставите работите на свое место со многу прецизно временско ограничување. Меѓутоа, појавата на мрзеливост која е нагласена тој ден може потполно да го успори развојот на настани. Важно е само да бидете свесни дека не сте баш орни за работа и да бидете трпеливи за лош развој на настаните.

 

Средата ќе биде сосема опуштен ден во кој треба да почувствувате и да видите како вапите долгорочни планови полека се развиваат во добрар правец.Овој ден бидете позитивни и користете насмевка,шеги во комуникацијата. Играјте со своите и со туѓи деца, или активирајте го своето внатрешно дете. Испланирате некое дружење, кратко патување или почеток на едукација.

 

 Во четврток имаме еден од предизвикувачките аспекти, кои иако е точно во чеврток, делува малку рано и малку доцна, тоа ќе се повтори и до крајот на годината.

 

Овој аспект може да се доживее низ некои напнати односи или ситуации и околности. Аспектот донесува екстремниг кавги, конфликти, оружени напади, пожари, експлозии, и кавги меѓу стари и нови структури, меѓу стари и млади личности.Под влијание на четвртокот, петокот може да донесе лутина и бес низ одредени емотивни односи.

 

Личните ставови можат да влијаат вие огнено да се залагате за своите мислења и вредности по кои се водите.

 

Посебно ќе ве изнервира фактот кој ќе го откриете тој ден кој нема да ви се допадне. Сепак, пробајте се да свртите на шега, и немојте сериозно ниту лично да си го ставате ма срце се што ќе слушнете тој ден.

 

 Викендот ќе биде резервиран за семејството и блиските односи, посебно низ децата. Исто така, активирајте посебен квалитет на блискост низ партнерот или личноста која ја сакате.

 

Односите со жените можат дополнително да се разбудат. Тој ден планетата Уран го врти својот ретрограден круг.

 

Со обзир дека Уран е  планета од голема промена, таа во наредните месеци ќе не натера да се вртиме кон внатрешни сознанија и промени. Ќе ни донесе повторно некои ситуации поврзани за пари и економски ситуации.

 

 

 

 

 

    

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full